foto-team.pl - warsztaty fotograficzne Szczecin - logo

Gregor LaubschGregor Laubsch  Niemiecki fotograf polskiego pochodzenia, wybitny portrecista, pasjonat fotografii analogowej, propagator powrotu do klasycznego portretu fotograficznego. Urodził się i przez wiele lat mieszkał w Polsce w rodzinie o niemieckich korzeniach. Fotografią zainteresował się już w młodości, w szczególności fotografią portretową, której pozostaje wierny do dziś. Współpracował z poznańską projektantką Justyną Waraczynską - Varmą, berlińską agencją modelek Unique personalities, prowadził szereg szkoleń i warsztatów fotograficznych.

Andrzej "Fetish" FrankowskiOd lat związany z Kętrzynem gdzie się wychował i pracuje. Magiczny klimat Mazur i malowniczość tych terenów odnajduje również w innych rejonach Polski, w których zdarza mu się pracować. Dzień zaczyna od kawy, w której diabeł przez noc macza nogi, a pracę rozpoczyna popołudniem gdy słońce kłania mu się w pas. Każde jego ujęcie jest wyważone i przygotowane w szczegółach. Nie ma bezmyślnych kadrów czy wykonywania zdjęć dla zasady.

Pawel Brzezinski foto team 2Urodzony w 1975 r. w Łodzi, absolwent wydziału Architektury, Budownictwa i IŚ Politechniki Łódzkiej. Fotograf, aktywny sportowiec i podróżnik, miłośnik przyrody.
Choć z fotografią związany jest od ponad 20 lat, to dopiero niespełna trzy lata temu odnalazł w niej życiową pasję. Zainspirowany subtelnością kobiecej urody, tworzy kadry pełne delikatności i zmysłowości.

foto-team.pl - Damian PiórkoDamian rozpoczął swoją wędrówkę z fotografią jeszcze w latach 80tych, kiedy jaki kilkulatek siedziałna podłodze i wertował codziennie stosy zdjęć rodziców i dziadków.Coś pozostało jednak w pamięci, bo od 2014 roku zaczyna się jego pasja na poważnie. Na początku było garażowe studio, ale potem pasja przeniosła się w kierunku światła zastanego. I tak trwa do dzisiaj. Damian głównie operuje kolorem, jego prace są barwne, nasycone kolorem pomarańczowym i niebieskim dającym wrażenie scen kinowych. W trakcie szkolenia poznasz jak operowaćświatłem zastanym, jak budować i równoważyć kadr i w trakcie obróbki jak wydobyć kolory na zdjęciu. Prace Damiana lokująsię w czołówce zdjęć na jednym z najlepszych portali fotograficznych 500px wśród najlepszych fotografów, miałswoje publikację w czasopismach krajowych i zagranicznych..

foto-team.pl - Alicja Kolodziej Piotr Maksymowicz

Alicja Kołodziej i Piotr Maksymowicz prowadzą wspólnie studio fotografii reklamowej Lettstudio.

Zajmują się fotografią produktową (packshotową), reklamową(min fotografia kosmetyków, alkoholi, jedzenia, wnętrz i innych produktów) i portretową.


Współpracują z firmami z całej Europy między innymi W.Grants & Sons, Tullamore D.E.W, Balcerzak Sp z o.o., Pictoral, Bluestein, Motex, Pernod-ricard.

Specjalizują się w fotografii alkoholu i jedzenia. To są ich ulubione dziedziny fotografii w których cały czas się rozwijają.

"Uwielbiamy robić zdjęcia, dlatego często zapominamy że jesteśmy w pracy. W szczególności gdy tworzymy nowe projekty które pochłaniają nas w całości.

Naszym celem jest wykonywać piękne zdjęcia, które będą przekazywać emocje i jednocześnie reklamować Wasze produkty."

.

ZieniuFotograf samouk, który po latach pracy w korporacji i rozwijania pasji "po godzinach" przeszedł na zawodową fotografię, by móc jej się oddać w 120%. Mimo że zamienił Powerpointa na Photoshopa, uważa że to co się nie zmieniło, to szczęście do pracy z fantastycznymi ludźmi.
Jego prace charakteryzuje rozpoznawalny styl, zbliżony do fotografii "analogowej". W fotografii skupia się głównie na sensualności, emocjach i zmysłowości: chciałby, jak mówi, wyczarować magię i dlatego nieustannie rozwija swój warsztat: zarówno od strony technicznej, jak i artystycznej.

tomasz lazar foto teamTomasz Lazar jest niezależnym fotografem, członkiem ZPAF, absolwentem informatyki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Od 2011 roku jest także członkiem kolektywu fotograficznego Un-posed, związanego z fotografią uliczną.  Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych w Polsce i za granicą (m.in. Sony World Photography Award, International Photography Award, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Grand Prix na Fotofestiwalu w Łodzi). Ostatnio nominowany w kategorii „Deeper Perspective Photographer of the Year" w konkursie International Photography Award. Zdobywca II miejsca w konkursie World Press Photo 2012 w kategorii „People in the News". 

foto-team - Anton Komar

Anton Komar, Białoruś  
były muzyk, malarz, poeta, handlowiec = fotograf.
To ten zestaw doprowadził mnie do jednego z najwyższych punktów autoekspresji - fotografii.
Podróżując, zdałem sobie sprawę, że tylko u ludzi istnieje ta różnorodność, którą tak bardzo chcemy zobaczyć. Dlatego mój gatunek to portret.
Mój fotograficzny świat jest wynikiem komunikacji z każdą osobą którą spotkałem. 
Chcę podzielić się z Wami ciężką pracą i ogromną pasją do fotografii. Chcę pokazać możliwości  dostępne dla nas wszystkich przy użyciu dowolnego światła.

Instagram: https://www.instagram.com/_ gluhwein_ gluhwein_ 
Facebook: https: // www. facebook.com/gluhwein/
500px: https://500px.com/ gluhwein

Magdalena BernyMagdalena Berny - ur w maju 1976. Absolwentka poznańskiej AWF, fotograf samouk, pasjonatka, na co dzień matka dwójki dzieci. Laureatka wielu nagród w ogolnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Przez lata udało jej się stworzyć własny dość charakterystyczny styl. Prace autorstwa Magdaleny publikowane były w polskiej i zagranicznej prasie poświęconej fotografii, wykorzystywane jako ilustracje poradników poświęconych fotografowaniu dzieci oraz przy projektach okładek książek.

foto-team.pl - Wiktor Franko

Wiktor Franko - rocznik 83.
Ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią, z którą związany jest aktualnie. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. Jego prace ukazują się w czasopismach fotograficznych i modowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Fashion World Magazine, Prism Magazine, iPress Magazine, Żurnal, Foto, londyńskim Oppa magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik 

Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine. Ma na koncie parę wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie w Viva Photo Awards.

foto-team.pl - Ela Hejdysz

Ela Hejdysz, z wykształcenia filolog polski. Fotograf samouk. Miłość do fotografii objawiła się całkiem niedawno i niespodziewanie. Jak większość fotografek, zaczęła robić zdjęcia swojej dwuletniej córce. A już rok później pasja stała się pracą. Dziś wkłada swoje serce i duszę w fotografie innych dzieci.

Dba o każdy szczegół, bo to one tworzą spójną całość w obrazie i jego odbiorze. Spełnia się zawodowo z sukcesem prowadząc własne studio fotograficzne, zajmuje się fotografią dziecięcą, rodzinną i portretową.

Twierdzi, że człowiek jest spełniony wtedy, kiedy praca staje się przyjemnością. Jej się udało.

MarcinHaczykO sobie mówi: Nazywam się Marcin Haczyk i zajmuję się fotografią. Jestem rodowitym szczecinianinem - mieszkam, pracuję i fotografuję w Szczecinie, chociaż samo miasto nie jest głównym tematem moich fotografii. Raczej jego mieszkańcy bo fotografuję gównie ludzi… kobiety żeby być precyzyjnym Emotikon smile Portret, glamour, beauty, fashion to są rejony w których czuję się dobrze. Uwielbiam wypady na sesje plenerowe ale kocham też studio i tutaj spędzam właśnie dużo czasu na realizowaniu swoich projektów oraz kreowaniu nowych zdjęć.

Magda Welc

Marlena Welc, rocznik 1974. Z zawodu grafik komputerowy z ponad 20 latnim doświadczeniem.
Specjalista DTP w jednej z najlepszych Agencji Promocyjno-Reklamowych w Szczecinie.
Niemal od zawsze związana z Photoshopem - cmyk i rgb nieustannie przeplatają się przez jej życie.
W 2014 kupiła swój pierwszy aparat i tak zaczęła się jej przygoda z fotografią. Każdą wolną chwilę poświęca na zdjęcia, sesje zawsze spontaniczne wnoszą wiele koloru w jej życie.
O sobie samej mówi:

foto-team.pl - Robert Jachim

Robert Jachim – szczeciński fotograf, freelancer.
Obserwuje i uwiecznia codzienne życie ludzi, ich zachowania i emocje.
W tłumie widzi rzeczy pozornie nieistotne, niewidzialne dopóki ich nie sfotografuje.
Fotografia jest jego pasją realizowaną z sercem - nierozerwalną częścią każdego zdjęcia które tworzy. To radość, energia, magia, chwila, którą pragnie przekazać poprzez swoje zdjęcia.
Aparat jest stałą częścią jego życia - ma go wszędzie i zawsze, dzięki czemu może być świadkiem wszystkiego co nas otacza.

foto-team - Anna Podsiedlik

Anna Podsiedlik
Urodzona optymistka. Spełniona zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Fotografia to dla niej znacznie więcej niż praca. To dla niej codzienność, pasja która towarzyszy jej każdego dnia. Od kilku lat prowadzi szkolenia, podczas, których nie tylko dzieli się wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim "zaraża" miłością do kadrów pełnych ciepła i magii

Karolina Piórkowska30 letnia fotograf z Gorzowa Wlkp. z wykształcenia budowlaniec i absolwentka Akademii Fotografii Dziecięcej. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci. Zamiłowanie objawiło się po urodzeniu drugiej córki. Kompletnie oddana fotografii dziecięcej i wszystkiemu co z nią związane. Czerpie inspiracje z codziennego życia. Preferuje naturalny styl. Zarówno w doborze akcesoriów jak i strojów swoich małych modeli. Przekonuje do tego iż dziecko jest najważniejszą częścią fotografii. Swoim stylem obróbkowym eksponuje każdą cechę dziecięcego ciała. Światło w swojej grze wraz ze skórą dziecka tworzy indywidualne i niepowtarzalne kompozycje.

foto-team.pl - Katarzyna Orzeł

Radca prawny Katarzyna Orzeł-specjalista z zakresu ochrony danych osobowych, prawa własności intelektualnej oraz prawa telekomunikacyjnego. Od 10 lat świadczy usługi prawne na rzecz przedsiębiorców, specjalizując się w obsłudze sektora TMT. Współpracuje z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców w tym Krajową Izbą Komunikacji Ethernetowej, Fundacją Nasza Wizja oraz innymi organizacjami w których opracowuję między innymi zasady ochrony danych osobowych przez przedsiębiorców i podmioty świadczące usługi. Zagadnieniami danych osobowych zajmuje się od wielu lat, szkoląc przedsiębiorców z zasad ich wykorzystania na konferencjach oraz opracowując polityki zarządzania danymi i ich ochrony. Jest również autorką wielu artykułów w pismach branżowych koncentrujących się na zasadach legalnego wykorzystywania danych osobowych. Katarzyna Orzeł jest też inicjatorką i założycielką projektu rododlafotografa, w ramach którego opracowywane są rozwiązania dopasowane do branży fotograficznej. Prowadzi także bloga rododlafotografa.pl

Gosia Jurasz w foto-team.plGosia Jurasz, urodzona w Kakowie w 1972 r. Fotografią zajęła się kilka lat temu, wybierajac portret jako ulubiony temat zdjęc. Od początku dążyła do tego by jej prace miały swój własny rozpoznawalny styl. Można określić go słowem fotomalarstwo. Efekt koncowy jest bowiem wynikiem zarówno ciekawych stylizacji jak i obróbki w programie graficznym. Ceni prace z dziećmi, zamieniąjąc je podczas sesji w małych aktorów swoich kadrów.

"Robię zazwyczaj portrety - zbliżenia..

Marek LapisMarek Lapis, rocznik 1968, mieszka w Koziegłowach koło Poznania. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią uliczną oraz fotografią reklamową i korporacyjną. Laureat prestiżowych konkursów fotograficznych m.in.: International Photography Awards 2013, Grand Press Photo, Leica Street Photo, BZ WBK PRESS FOTO, National Geographic Polska, Projekt Przetwórnia, Wielkopolska Press Photo - wiele edycji, Tango w Obiektywie, Polski Konkurs Fotografii Sportowej, Warszawski Konkurs Fotograficzny " Warszawa- dysonanse i kłótnie".

Voodica28 letnia fotograf z Gryfic, która na codzień boryka się z szarą rzeczywistością aby móc puścić wodze fantazji po pracy. Swoją pasję do fotografii odkryła przed kilkoma laty , kiedy przytrzymując lustrzankę znajomemu zerknęła przez wizjer. Od tego momentu jej cały świat i życie jest podporządkowane aparatowi i potrzebie tworzenia rzeczy pięknych. O sobie mówi:

Michal Buddabar

Jako twórca tworząc fotografię, jestem w stanie w jakiś sposób sprowokować odbiorcę do takich czy innych działań emocjonalnych i intelektualnych. Kontrowersyjny temat wcale nie świadczy, jakwiele osób pisze, o chorej mojej chorej psychice. Prowokacja może być udana lub nie, ale w dużejmierze zależy od osoby która ją odbiera, od jej doświadczeń życiowych. Najbardziej udana jest ta,która porusza i zmusza do analiz. Co do odbiorcy, ważna też jest jego relacja ze zdjęciem. Uważamże fotografia istnieje, póki porusza w jakiś sposób odbiorcę do zatrzymania się nad nią.

Michal Sitkiewicz

Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną i portretową. Najczęściej fotografuje w podróży. Eksploruje tematy związane z tożsamością i przejawami jej tworzenia, samotnością i wykluczeniem.
Od 2009 prowadzi warsztaty i różnego rodzaju pokazy fotografii kolodionowej i innych typów fotografii szlachetnej i alternatywnej. Przygotowywał i przeprowadzał warsztaty między innymi dla Świdnickiego Ośrodka Kultury w Świdnicy, Szkoły w Czarnym Borze (warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów), w Toruniu, Krakowie i Wałbrzychu.
Z wykształcenia jest prawnikiem, zajmuje się technikami fotograficznymi takimi jak: dagerotypia, mokry kolodion, cyjanotypia, talbotypia, albumina, proces Lippmanna, guma chromianowa, wprostpozytyw czarnobiały i kolorowy, techniki mieszane.

Sylwia Makris

We wszystkim jest jakaś iskra. Żywe światło w oczach człowieka, rozbłyskujące wspomnienie, lśnienie nigdy nie deklarowanej pasji. Twarz zawsze mówi więcej niż wie i to dlatego fotografia nigdy nie jest zwykłym odzwierciedleniem zastanej rzeczywistości.Dobre zdjęcie opowiada o tym co było, co mogło sie zdarzyć lub co boleśnie czeka pod powierzchnią. Sylwia Makris tropi te iskry odkąd pierwszy raz wzięła do ręki aparat. Jej poszukiwania owocują obrazami, które mogą zachwycić lub zaniepokoić, ale zawsze poruszają odbiorcę.

Tomasz PluszczykTomasz Pluszczyk zajmuje się retuszem i fotografią. Tym pierwszym zawodowo – obrabia zdjęcia na zlecenie i prowadzi szkolenia z high end retouchingu. Jest też w trakcie tworzenia studia retuszerskiego. Sesje zdjęciowe, które realizuje, to przede wszystkim beauty i fashion. Wiele osób twierdzi, że są utrzymane w mrocznym klimacie – znajdziemy na nich dużo cienia, przeważają czarne tła i na próżno szukać uśmiechniętych modelek.

Dorota Gorecka

Fotografią zajmuję się od 2013 roku, który to rok już zaowocował pierwszymi publikacjami w czasopismach fotograficznych. Fotografuję głównie kobiety. Na moich zdjęciach staram się pokazać ich delikatność, kruchość, emocjonalność. Pewną rozpoznawalność przyniosły mi sesje kobiet w wodzie, publikowane w wielu czasopismach na świecie. (Włochy, Francja, Chiny, USA). W latach 2014-2016 miałam przyjemność prezentować kilka autorskich wystaw. (Kilka moich zdjęć nadal wisi w jednej z francuskich galerii ???? )

foto-team.pl Lukas Wawrzinek

 Lukas Wawrzinek, 37. Artysta mieszkający w Niemczech w Wolsburgu, urodzony w Strzelcach Opolskich w Polsce. O sobie mówi:

"..zacząłem przygodę z fotografią kiedy zobaczylem stare zdjęcie ślubne mojej mamy, bardzo podobał mi się ten stary analogowy obraz. Zacząłem szukać inormacji o aparatach, stylach i wszystkiego o fotografii. Od tamtej chwili kolekcjonuję aparaty fotograficzne.  Przez lata zebrałem kolekcę od cyfrowych po analogowe 35mm , średni i nawet wielki format. Kocham je wszystkie i używam wszystkich ponieważ wiem, że każdy jest inny i potrafią odwdzięczyć się ogromną różnorodnością produkowanego obrazka... "; "Kocham kobiety i kocham portretować je w naturalny sposób, z wielu różnych perspektyw, czując emocje i uczucia z tym związane. Cały czas staram się rozwijać i próbować nowe sposoby i techniki.."

Agnieszka LorekAgnieszka Lorek, urodzona 13 stycznia 1978 roku w Sosnowcu, mieszkajáca obecnie na terenie Walii. Samouk, baczny obserwator, znawca ludzkiej duszy i sztuki wyrazania siebie poprzez fotografie, obraz, muzyke oraz slowo. Jej priorytetem jest eksponowanie odczuwalnego za pomocą wizualnych, materialnych niuansów w kadrze. Kompozytor piękna, ilustrator prozy, aktywny widz sceny życia.

Christian Martin WeissDesigner, ilustrator i fotograf. Urodził się i pracuje w Monachium w Niemczech. Od początku jego kariery artystycznej kieruje nim silna fascynacja ludzkim ciałem jako instrumentem ekspresji, dziełem sztuki - organiczną rzeźbą. Christian zaczynał jako rysownik - dziś w fotografii doskonale wykorzystuje wiedzę o ludzkiej anatomii.W jego pracach odnajdziemy ogromny wpływ klasycznego malarstwa.Często poszukuje niebanalnych kompozycji, które pokazują nie tylko piękno ale też emocje.

iza urbaniakIzabela Urbaniak - fotograf. Urodzona w 1973 r., mieszka i pracuje w Łodzi.  Jest magistrem psychologii zarządzania. Ukończyła również Warszawską Szkołę Filmową, z wyróżnieniem. Obecnie jest v-ce prezesem ZPAF’u  (Związku Polskich Artystów Fotografików) okręgu  łódzkiego. Od lat aktywna na polu fotografii artystycznej i komercyjnej. Swoim fotografiom nadaje wyraźny charakter i rozpoznawalny styl. Kładzie nacisk na wykreowanie szczególnej atmosfery zdjęcia.

Katarzyna WidmańskaKatarzyna Widmańska zajmuje się fotografią portretu, aktu i mody a także pracą dydaktyczną (warsztaty, wykłady) . Inspiracje czerpie zarówno z popkultury jak i malarstwa i fotografii przełomu XIX i XX w. Absolwentka Instytutu Sztuki AP w Krakowie, dyplom w pracowni rysunku u prof. Jargusza. Laureatka Nagrody Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury.

Grymin Rocznik 1982. Fotograf samouk zafascynowany strobingiem.
Zajmuje się fotografią portretową, mody, beauty i od czasu do czasu architektury nowoczesnej (exteriors).
W swoich pracach stawia przede wszystkim na jakość, techniczne dopracowanie szczegółów, światła i kolorów.
Praca z lampami błyskowymi i wyczarowywanie światłaa w plenerze jest dla niego ogromną frajdą podczas każdej sesji.

Artystyczne wydruki wielkoformatowe
Artystyczne wydruki wielkoformatowe

Fotografia to nasza pasja i stawiamy na jakość dlatego drukujemy na ploterze firmy Canon imagePROGRAF PRO-4000. 12 atramentów LUCIA [ ... ]

Czytaj więcej...
Monitory EIZO
Monitory EIZO

Z wielką przyjemnością informujemy że nawiązaliśmy owocną współpracę z marką EIZO Eizo Polska, liderem profesjonalnych rozwią [ ... ]

Czytaj więcej...
Indywidualne szkolenia fotograficzne
Indywidualne szkolenia fotograficzne

Zapraszamy na indywidualne szkolenia fotograficzne w naszym świetnie wyposażonym i komfortowym studio.
Jeśli nie możesz uczestniczyć w kursach gr [ ... ]

Czytaj więcej...