foto-team.pl - warsztaty fotograficzne Szczecin - logo

Michal Sitkiewicz

Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną i portretową. Najczęściej fotografuje w podróży. Eksploruje tematy związane z tożsamością i przejawami jej tworzenia, samotnością i wykluczeniem.
Od 2009 prowadzi warsztaty i różnego rodzaju pokazy fotografii kolodionowej i innych typów fotografii szlachetnej i alternatywnej. Przygotowywał i przeprowadzał warsztaty między innymi dla Świdnickiego Ośrodka Kultury w Świdnicy, Szkoły w Czarnym Borze (warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów), w Toruniu, Krakowie i Wałbrzychu.
Z wykształcenia jest prawnikiem, zajmuje się technikami fotograficznymi takimi jak: dagerotypia, mokry kolodion, cyjanotypia, talbotypia, albumina, proces Lippmanna, guma chromianowa, wprostpozytyw czarnobiały i kolorowy, techniki mieszane.


W 2014 laureat konkursu „MOSTY” organizowanego przez Europejską Stolicę Kultury – Wrocław 2016. Od wielu lat działa jako fotograf (najbliższy mu jest portret) i wykładowca szlachetnych technik fotograficznych.
Współtworzy od 2012 projekt Street Collodion Art, który wyzwala technikę mokrego kolodionu z okowów głęboko poukrywanych ciemni i przenosi ją w centra tętniących życiem miast.