foto-team.pl - warsztaty fotograficzne Szczecin - logo

Michal Buddabar

Jako twórca tworząc fotografię, jestem w stanie w jakiś sposób sprowokować odbiorcę do takich czy innych działań emocjonalnych i intelektualnych. Kontrowersyjny temat wcale nie świadczy, jakwiele osób pisze, o chorej mojej chorej psychice. Prowokacja może być udana lub nie, ale w dużejmierze zależy od osoby która ją odbiera, od jej doświadczeń życiowych. Najbardziej udana jest ta,która porusza i zmusza do analiz. Co do odbiorcy, ważna też jest jego relacja ze zdjęciem. Uważamże fotografia istnieje, póki porusza w jakiś sposób odbiorcę do zatrzymania się nad nią.

Zdjęcia wzbudzają emocje przecież nie dlatego, że coś nam tłumaczą, ale dlatego, że sami ją sobietłumaczymy tym co mamy w głowie. Każdy z odbiorców nakłada swoje filtry, ale interpretacje sąpodobne.

Michał Buddabar rocznik 1974
Pochodzi z Warszawy choć dużą część dziecięcych lat spędził za granicą. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Z zawodu grafik reklamowy. Fotografuje od 2008 roku. Już pierwsze jego prace spotkałysię z dużym zainteresowaniem. Jego styl jest bardzo rozpoznawalny, a fotografie opublikowane bezpodpisu są z łatwością kojarzone ze stylem Michała, mimo że nie stosuje postprodukcji. Jak sammawia zawdzięcza to temu, że nigdy nie przeczytał żadnego podręcznika o fotografii i nikt nie uczyłgo fotografii. Pracuje tylko na aparatach tradycyjnych. Pasjonuje go fotografia człowieka od szerokorozumianego aktu po dokument. Szczególnie znane są jego portrety socjologiczne. Obecnie próczdużej aktywności twórczej prowadzi warsztaty fotograficzne z cyklu - jak nie robić zdjęć.Wyróżnień, jak i publikacji miał bardzo wiele. Spisywać zaczął je dopiero od 2016 r.


Bio:

  • 09.2016 Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Portret Prawdziwy”
  • 05.2016 Fotografia na okładce oraz wywiad w magazynie Obscurny.com
  • 04.2016 Organizator, kurator i uczestnik zbiorowej wystawy fotograficznej „40 twarzy Bersza” LeicaGallery w Warszawie
  • 03.2016 I miejsce w kategorii Fasion w konkursie ogólnokrajowym magazynu ASF Złoty Kadr
  • 03.2016 III miejsce w kategorii AKT w konkursie ogólnokrajowym magazynu ASF Złoty Kadr
  • 03.2016 Trzy zdjęcia wyróżnione w kategorii DOKUMENT magazynu ASF Złoty Kadr
  • 02.2016 Wystawa zdjęć z serii „BEZMOC” Galeria OKO we Wrocławiu
  • 01.2016 Wyróżnienie „FOTOGRAF MIESIĄCA” portalu artfotos.pl
  • 01.2016 Specjalne wyróżnienie „PORTFOLIO ROKU 2015” przez redakcję portalu MAXMODELS.pl

 

Artystyczne wydruki wielkoformatowe
Artystyczne wydruki wielkoformatowe

Fotografia to nasza pasja i stawiamy na jakość dlatego drukujemy na ploterze firmy Canon imagePROGRAF PRO-4000. 12 atramentów LUCIA [ ... ]

Czytaj więcej...
Monitory EIZO
Monitory EIZO

Z wielką przyjemnością informujemy że nawiązaliśmy owocną współpracę z marką EIZO Eizo Polska, liderem profesjonalnych rozwią [ ... ]

Czytaj więcej...
Indywidualne szkolenia fotograficzne
Indywidualne szkolenia fotograficzne

Zapraszamy na indywidualne szkolenia fotograficzne w naszym świetnie wyposażonym i komfortowym studio.
Jeśli nie możesz uczestniczyć w kursach gr [ ... ]

Czytaj więcej...