foto-team.pl - warsztaty fotograficzne Szczecin - logo

Górecka

Już w lipcu zapraszamy Cię na wyjątkowe, plenerowe spotkanie z Dorotą Górecką w przepięknym Mariańskim Młynie. Jej delikatne i magiczne kadry przyciągają wzrok, wciągają nas do świata pełnego kobiecej delikatności ale również intrygują swoją niepokojącą magiczną głębią. Podczas weekendowego spotkania będziemy budować niezwykłe kadry w klimacie vintage, fotografować przepięknie wystylizowane modelki oraz poznamy sekrety warsztatu obróbki cyfrowej zdjęć Doroty. Będziemy fotografować w otoczeniu i magicznych wręcz wnętrzach starej agroturystyki Mariański Młyn. 
Dorota jest zawodowym grafikiem co w połączeniu z pasją i miłością do fotografii daje niesamowitą mieszankę techniki i artystycznego wyczucia. Pokaże nam wszystkie stosowane przez siebie metody postprocessingu.

GL88Jeśli ciekawi Cię świat fotografii portretowej  to 25-27 sierpnia foto-team.pl zaprasza do malowniczego Mariańskiego Młyna na plenerowe warsztaty fotograficzne w z berlińskim artystą  Gregor'em Laubsch'em. To już nasze kolejne spotkanie, niezmiernie  miło jest znów gościć Mistrza na naszych warsztatach. Tematem będzie "Portret w plenerze" z elementami nagości zakrytej. Warsztaty są skierowane do wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w fotografii portretowej, dowiedzieć się w jaki sposób Greg pracuje z modelką i światłem, jakich metod używa tworząc swoje niesamowite, nastrojowe portrety.

foto-team.pl - Paweł Brzeziński - Subtelność KobietyZapraszamy Cię na plenerowe warsztaty "Subtelność kobiety" w malowniczym Starym Młynie nad Tywą. Na tym kreatywnym spotkaniu Paweł Brzeziński wprowadzi nas w fotograficzny świat subtelności i delikatności kobiecej urody. Pokaże w jaki sposób dostrzega piękno szczegółu, jak buduje swoje kadry oraz w jaki sposób pracuje z modelką. Warsztaty będą miały charakter ściśle praktyczny. To jedyne tak komfortowe warsztaty z Pawłem - uczestnicy będą pracowali w grupach dwuosobowych realizując wyznaczone zadania, których rezultaty zostaną szczegółowo omówione na wieczornych spotkaniach oraz zamkniętej grupie internetowej. Pozować nam będzie 5-6 modelek o różnych typach urody, wśród nich także aktowe. Uczestnicy zmierzą się z różnym typem wizażu: od jego braku, przez tzw. no make-up, po wyrazisty wizaż oraz stylizacji: od pełnego aktu, przez nagość zakrytą, bieliznę, do stylizacji kompletnej.
 Rozpoczynamy już w piątek po przyjeździe i zakwaterowaniu uczestników.

NewbornJeśli interesuje Cię trudna sztuka fotografowania maluszków lub masz zamiar zajmować się tym profesjonalnie to mamy dla Ciebie fantastyczną propozycję. Na jednodniowych warsztatach z Karoliną Piórkowską ,z sukcesami prowadzącą studio fotografii noworodkowej dowiesz się jak sprawić aby Twoje zdjęcia przyniosły radość Tobie i Twoim przyszłym Klientom. Podpowiemy jak rozwinąć się w tej branży dzięki sprawdzonym technikom fotografii, edycji cyfrowej i kreowaniu małego bajkowego świata. Omówimy stylizacje, oświetlenie, potrzebne wyposażenie i wiele innych sekretów, dzięki którym Wasze zdjęcia nabiorą tego szczególnego klimatu. Karolina opowie o swej drodze do sukcesu i poruszymy również temat marketingu fotograficznego.

Fetish22Jeśli lubisz fotografować kobiety i chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę na ten temat to zapraszamy na Cię na  warsztaty "Akt i portret w plenerze" z Andrzejem "Fetishem" Frankowskim. Od piątku do niedzieli będziemy szkolić naszą wrażliwość, szukać inspiracji i pracować z doświadczonym fotografem aktu. Będziemy fotografować w malowniczych plenerach Starego Młyna nad Tywą i w jego wnętrzach. Pozować nam będą dwie doświadczone modelki aktowe. Zapewniamy również profesjonalny wizaż i stylizacje. Warsztaty polecamy niezależnie od stopnia zaawansowania, każdy znajdzie tu dla siebie wiele fotograficznej frajdy. Malownicza okolica Młyna jest niewyczerpanym źródłem inspiracji. Pod okiem Andrzeja przemierzymy okoliczne plenery w poszukiwaniu wymarzonych kobiecych kadrów.

AAAAHACZYKZapraszamy Cię serdecznie na Portfolio Day, który odbędzie się w naszym komfortowym studio już 4 czerwca. Specjalnie dla Was zapozują piękne, ciekawie wystylizowane modelki. Przygotuje je na plan zdjęciowy wizażystka a nad stylizacjami będzie czuwać Ewelina Maciocha-Pławska, nasza stylistka. Będzie kilka stylizacji dwa plany zdjęciowe (błyskowy i światło stałe) Gwarantujemy wsparcie techniczne trenera - opiekę nad grupami będzie sprawował doświadczony fotograf Marcin Haczyk. 
Pomoże on mniej doświadczonym uczestnikom ustawić światło lub poradzić sobie z lampami na planie.

Zapraszamy na indywidualne szkolenia fotograficzne w naszym świetnie wyposażonym i komfortowym studio.
Jeśli nie możesz uczestniczyć w kursach grupowych ze względu na brak czasu lub chcesz indywidualnie poćwiczyć z trenerem to zapraszamy! Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pod opieką doświadczonego fotografa nauczysz się podstaw fotografii studyjnej, pracy ze światlem, portretu i obróbki. Również możemy pomóc Ci zrealizować własną sesję fotograficzną od A do Z, zorganizujemy wizaż, stylizację i doświadczoną modelkę do sesji.
Zakres i szczegóły za każdym razem do ustalenia indywidualnie. Prosimy o kontakt telefoniczny z managerem studio Marcinem Haczykiem tel. 511 198 792.

 

BlyskChciałbyś kreatywnie używać swojej lampy błyskowej ale nie wiesz jak ? Oglądasz zdjęcia, na ktorych widać efekt zastosowania lamp ale nie wiesz jak to zrobić? A może chciałbyś mieć światło zawsze przy sobie niezależnie od tego jak wygląda otoczenie? Chciałbyś sobie kupić zewnętrzną lampę błyskową ale nie wiesz jaką? Odpowiemy na te i inne pytania podczas kursu stosowania lamp błyskowych w plenerze. Podpowiemy Ci jak niedrogim sposobem można stworzyć swoje przenośne studio i korzystać z niego wszędzie gdzie tylko chcemy. Kurs będzie się składał z części teoretycznej oraz praktycznej, podczas której będziemy fotografowali w plenerze. Będzie pozowała nam profesjonalna modelka, gwarantujemy również wizaż i ciekawą stylizację.

kursy foto team 04Masz wątpliwości czy możesz kogoś lub coś sfotografować? Zastanawiasz się jak chronić swoje prawa do wykonanych fotografii i filmów? Nie wiesz jaką umowę z klientem czy modelem wybrać i jak ją sporządzić? Jak zabezpieczyć się przed sporami i nieuzasadnionymi roszczeniami drugiej strony? A może chcesz swoje zdjęcia sprzedać, podzielić się nimi z innymi, wziąć udział w konkursie, umieścić je na fotograficznym portalu? Jeśli tak, zapraszamy na kurs „Prawo autorskie dla fotografów", który pozwoli zarówno zawodowemu fotografowi jak i osobie oddającej się fotograficznemu, hobby poruszać się znacznie pewniej w gąszczu obowiązujących przepisów i unikać niechcianych komplikacji jakie może nieść z sobą działalność fotografa. Kurs obejmować będzie omówienie szeroki zakres zagadnień prawa autorskiego i cywilnego, z naciskiem na wykorzystanie zdobytej wiedzy w późniejszej w praktyce.

AAAAHACZYKPodstawy fotografii studyjnej to kurs dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego rodzaju zdjęciami lub bardzo chciałyby poznać zalety sztucznego oświetlenia. Potrzebna będzie podstawowa wiedza fotograficzna i  dobra znajomość swojego aparatu.Na naszym kursie dowiesz się jak samemu poradzić sobie w studio.Powiemy jaki  sprzęt skompletować na początek żeby móc bez problemu realizować swoje wizje i kreować własne światy. Jak fotografować rodzinę, skąd brać modelki i wizażystki czyli jak zacząć swoją przygodę z fotografią studyjną oraz portretową. Wiedzę zdobytą podczas kursu możemy wykorzystać potem również w plenerze.Pracując ze światłem w kontrolowanych warunkach studyjnych nauczymy sie rozpoznawać jego różne aspekty a co za tym idzie widzieć zdecydowanie więcej podczas pracy w świetle zastanym.

HaczykZapraszamy Was na warsztaty zmysłowej fotografii studyjnej, ktory poprowadzi nasz doświadczony trener i fotograf Marcin Haczyk. Dowiecie się jak użyć dostępnego w studio oświetlenia do kreowania subtelej kobiecej fotografii. Będziemy korzystać ze światła błyskowego oraz ciągłego. Omówimy dobór lamp, modyfikatorów i sprawdzone sposoby na świetne ujęcia. Jak pracować z modelką? Ja ważna jest praca wizażystki? Pozowanie, kadrowanie - wszystko co potrzebne aby nasze zdjęcia podobały się nie tylko nam. Zapraszamy szczególnie osoby, które ukończyły nasz podstawowy kurs fotografii studyjnej i chciałyby doskonalić swój warsztat. Marcin pokaże swoje sprawdzone tips & tricks - możecie być pewni że recepta na dobre ujęcia jest w zasięgu ręki. 

 

EizoWraz z naszym partnerem Eizo Polska zapraszamy na warsztaty z zarządzania barwą w fotografii. Dokładne odwzorowanie kolorów w świecie fotografii ma ogromne znaczenie. Każdy z nas chciałby aby jego zdjęcie wyglądało tak samo dobrze na monitorze jak i w druku. Dowiecie się jak pracować z barwą od wykonania fotografii po wydruk. Zobaczycie jaki wpływ na fotografowaną scenę ma temperatura światła i jego jakość. Czy warto profilować aparat? Będzie i o tym. Pokażemy jak powinno wyglądać stanowisko pracy fotografa. Monitor, oświetlenie miejsca pracy i oświetlenie do oceny wydruków.

kursy foto team 02Kurs dedykowany osobom zaczynającym swoją przygodę z fotografią i wszystkim, którzy   chcą w praktyce zapanować nad swoim aparatem i uzyskać lepsze efekty. Na pewno nie będziemy Cię uczyć historii fotografii i zanudzać skomplikowanymi teoriami ale obiecujemy, że Twoje zdjęcia będą odtąd znacznie lepsze. Pewnie wiele razy widziałeś fantastyczne kadry i w głowie powstawało dobre zdjęcie - niestety to co potem zobaczyłeś na swoim wyświetlaczu czy ekranie komputera w żadnym stopniu nie oddawało tego co widziałeś i tego co chciałeś pokazać. Kupiłeś wymarzoną lustrzankę, wydałeś spore pieniądze a Twoje zdjęcia nie są takie jak sobie wyobrażałeś ?

lightroomKW

Adobe Lightroom to ogromnie popularny program, który może stanowić nie tylko podstawowe narzędzie cyfrowej obróbki ale także zarządzania zbiorami zdjęć fotografa. Zapraszamy Cię na dwudniowy kurs, na którym poznasz środowisko pracy Lightroom'a, techniki i zasady obróbki fotografii. Nauczymy się wykorzystywać zalety plików RAW i zarządzać Twoją biblioteką zdjęć. Dowiesz się jak w szybkich krokach sprawić, że Twoje zdjęcie będzie w końcu wyglądało tak jak chciałeś. Zajęcia będą miały charakter praktyczny, dużo poćwiczymy i nastawiamy się na maksimum prostoty przekazu. Jak zawsze u nas pozbędziesz się kompleksów i w miłej atmosferze ruszysz do przodu! Pomożemy Ci również w kwestiach kalibracji monitora czy doboru sprzętu, tak abyś uzyskiwał  jak najlepsze efekty. Dla uczestników tego kursu mamy 50% zniżki na kalibrację monitora profesjonalnym spektrofotometrem!

 

WELCZnasz już podstawy Photoshopa, nie są ci obce warstwy i maski? Byłeś na kursie dla początkujących i chciałbyś nauczyć się więcej aby pracować wydajniej? Szukasz dobrych i sprawdzonych metod retuszu i obróbki zdjęć ? Jeśli tak, to ten kurs będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Poznasz wiele ciekawych metod stosowanych w profesjonalnej obróbce m.in:  Frequency Separation czy technikę Dodge&Burn i wiele innych. Doskonałe techniki retuszu i poprawy kolorystyki skóry, zaawansowane metody zaznaczania fragmentów niezbędnych do retuszu - colour range. Korekcja niedoskonałości cery, dodawanie blasku na włosach, ratusz oczu, nakładanie cieni, rzęs korekta ust - konturowanie nakładanie blasku, brokatu, powiększanie czy zmniejszanie nie będzie stanowić dla ciebie żadnego problemu.