foto-team.pl - warsztaty fotograficzne Szczecin - logo

kursy foto team 03

 

WELCZnasz już podstawy Photoshopa, nie są ci obce warstwy i maski? Byłeś na kursie dla początkujących i chciałbyś nauczyć się więcej aby pracować wydajniej? Szukasz dobrych i sprawdzonych metod retuszu i obróbki zdjęć ? Jeśli tak, to ten kurs będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Poznasz wiele ciekawych metod stosowanych w profesjonalnej obróbce m.in:  Frequency Separation czy technikę Dodge&Burn i wiele innych. Doskonałe techniki retuszu i poprawy kolorystyki skóry, zaawansowane metody zaznaczania fragmentów niezbędnych do retuszu - colour range. Korekcja niedoskonałości cery, dodawanie blasku na włosach, ratusz oczu, nakładanie cieni, rzęs korekta ust - konturowanie nakładanie blasku, brokatu, powiększanie czy zmniejszanie nie będzie stanowić dla ciebie żadnego problemu.

Jak wydobyć szczegóły z jasności i cieni lub odzyskać prześwietlone lub niedoświetlone zdjęcia - to i wiele innych w praktycznych ćwiczeniach.
Poznasz techniki pozwalające poprawić kolorystykę zdjęcia od od najprostszych typu poziomy po bardziej zaawansowanych, a także selektywną zmianę poprzez szybką maskę. Po kursie bez problemu poradzisz sobie z wycinaniem obiektów - po przez popraw krawędź jak i kanał Alfa. Dowiesz się też co to są pluginy i jakich wtyczek używać aby nadać swojej fotografii niepowtarzalny klimat. To tylko niektóre zagadnienia którymi będziemy zajmować się przez dwa dni szkolenia. Będziemy dużo ćwiczyć pod okiem Marleny Welc doświadczonego grafika i fotografa z zamiłowania. Pomożemy Ci również w kwestiach kalibracji monitora czy doboru sprzętu komputerowego oraz fotograficznego, tak abyś uzyskiwał jak najlepsze efekty. Planujemy 2 dni zajęć, które odbędą się w naszym komfortowym studio w dniach 28-29 stycznia 2017 (w godz. 10.00-16.30).


Zapraszamy!
Ramowy program szkolenia:
- Krótki wstęp na temat wywołania RAW narzędzia, wyostrzanie, obróbka selektywna
- retusz portretu
- ustawianie poprawnych kolorów cery, korekcja niedoskonałości cery
- omówienie retuszerskiej metody Dodge&Burn - poprawa rozłożenia światła i cieni na zdjęciu jak i techniki retuszerskiej Frequency Separation czyli metody która w zaawansowany sposób pozwala na obróbkę bez ingerencji w strukturę i detale zdjęcia
- dodawanie blasku na włosach, ratusz oczu, nakładanie cieni, rzęs, korekta ust - konturowanie nakładanie blasku itp.
- metody wyostrzania - najlepsze techniki wyostrzania, dzięki nim fotografia zyska na detalach i jakości.
- filtry do blurowania - rozmycie przesłony, Tilt- Shift, korekta obiektywu
- praca z kolorem i tonacją zdjęcia, Ustalanie odpowiedniego kontrastu zdjęcia
- zmiana koloru i separacja w trybie LAB - krzywe w trybie rozjaśnianie, zmiana kolorów bez zmiany tonacji- warstwa dopasowania „poziomy" dla kanałów a i b
- gradient na sukience, nakładanie wzoru
- przenoszenie i powielanie fragmentów zdjęcia za pomocą Content-Aware Move
- automatyzacja - akcje w photoshop, nagrywanie, sekwencja wsadowa
- najlepsze wtyczki do Photoshopa

Na warsztatach każdy pozna dobre nawyki pracy w Photoshopie, skróty i szereg wskazówek (tips & tricks). Uczestnicy otrzymają  też akcje i pędzle Marleny oraz prezentację zawierającą cały materiał z kursu. Uczestnicy kursu otrzymają kupony rabatowe do sklepu fotograficznego cyfrowe.pl oraz 50% zniżki na profesjonalną kalibrację monitora.


Kurs Photoshopa - Retusz z Marleną 13-14 maja 2017

Prowadzący - Marlena Welc
Ilość uczestników: 10-15 osób
Czas trwania warsztatów 13h. Sobota 10.00-16.30 Niedziela 10.00-16.30
Miejsce: Studio foto-team.pl  Szczecin ,Wojska Polskiego 5/1
Uczestnik powinien posiadać: Laptopa z zainstalowanym Adobe Photoshop z Adobe Camera Raw.
Koszt kursu:  349 PLN z VAT PROMOCJA! Druga osoba zapisana w parze ma 50% zniżki!
Wypełnij zgłoszenie na warsztaty po prawej stronie ->
Kup jako prezent