foto-team.pl - warsztaty fotograficzne Szczecin - logo

kursy foto team 06

Marlena22222Postprocessing w fotografii artystycznej odgrywa ogromną rolę, często decyduje o finalnym odbiorze zdjęcia. Pewnie często oglądając prace znanych fotografów podziwialiście kolorystykę, umiejętne nadanie tonacji czy czasem bajkowy wręcz klimat. Na warsztatach z Marleną Welc poznacie wiele sposobów na zaawansowany postprocessing, dowiecie się jak krok po kroku obrabiać zdjęcia aby uzyskać wymarzony efekt. Zaawansowana edycja zdjęć to kolejna propozycja foto-team.pl skierowana osób, które mają już za sobą pierwsze kroki w edycji i oczekują czegoś więcej. Celem warsztatów będzie pokazanie uczestnikom procesu obróbki z od początku do końca. Nauczycie się wielu zasad retuszu, pokażemy między innymi zaawansowane techniki kolorystyczne, pracę ze światlem i cieniem, koloryzację i pracę z kolorem selektywnym, uzyskiwanie efektu matowości zdjęcia i wiele wiele innych. Przećwiczymy rownież najlepsze techniki konwersji zdjęć do czarnobieli. Podczas zajęć będziemy łączyć zalety programów Adobe Photoshop, Lightroom oraz pluginów Nik Collection oraz Alien Skin Exposure. 

Poznacie wiele ciekawych metod stosowanych w profesjonalnej obróbce m.in:  Frequency Separation czy technikę Dodge&Burn i wiele innych. Doskonałe techniki retuszu i poprawy kolorystyki skóry, zaawansowane metody zaznaczania fragmentów niezbędnych do retuszu - colour range. Korekcja niedoskonałości cery, dodawanie blasku na włosach, ratusz oczu, nakładanie cieni, rzęs korekta ust - konturowanie nakładanie blasku, brokatu, powiększanie czy zmniejszanie nie będzie stanowić dla ciebie żadnego problemu. Jak wydobyć szczegóły z jasności i cieni lub odzyskać prześwietlone lub niedoświetlone zdjęcia - to i wiele innych w praktycznych ćwiczeniach. Poznasz techniki pozwalające poprawić kolorystykę zdjęcia od od najprostszych typu poziomy po bardziej zaawansowanych, a także selektywną zmianę poprzez szybką maskę.kich wtyczek używać aby nadać swojej fotografii niepowtarzalny klimat. To tylko niektóre zagadnienia którymi będziemy zajmować się przez dwa dni szkolenia. Będziemy dużo ćwiczyć pod okiem Marleny Welc doświadczonego grafika i fotografa z zamiłowania. Pomożemy Ci również w kwestiach kalibracji monitora czy doboru sprzętu komputerowego oraz fotograficznego, tak abyś uzyskiwał jak najlepsze efekty. Planujemy 2 dni zajęć, które odbędą się w naszym komfortowym studio w godz. 16.00-20.00).

 

Ramowy program szkolenia (poruszymy te i inne zagadnienia):

- wywołanie pliku RAW w Adobe Lightroom, wyostrzanie, obróbka selektywna.
- retusz portretu w teorii i praktyce.
- ustawianie poprawnych kolorów cery, korekcja niedoskonałości cery.
- omówienie retuszerskiej metody Dodge&Burn - poprawa rozłożenia światła i cieni.
- praca z kolorem i tonacją zdjęcia, ustalanie odpowiedniego kontrastu.
- technika Frequency Separation.
- tekstury czyli bajkowanie zdjęcia.
- dodawanie blasku na włosach, ratusz oczu, nakładanie cieni, rzęs, korekta ust - konturowanie nakładanie blasku itp.
- metody wyostrzania - najlepsze techniki wyostrzania, dzięki nim fotografia zyska na detalach i jakości.
- praktyczne ćwiczenia z najlepszymi  wtyczkami  do Photoshopa - Nik Collection, Alien Skin Exposure

Szkolenie skierowane do osób znających podstawowe narzędzia i działanie programów Adobre Photoshop i Lightroom.
Uczestnicy otrzymają  też akcje i pędzle Marleny oraz prezentację zawierającą cały materiał z kursu.

 


Zaawansowana edycja zdjęć  - Marlena Welc 27-28 listopada 2017
Ilość uczestników - 12-15 osób.
Prowadzący - Marlena Welc.
Miejsce: Studio foto-team.pl  al.Wojska Polskiego 5/1 Szczecin i w plenerze.
Czas trwania warsztatów: Pn-Wt 16.00-20.00
Uczestnik powinien posiadać:  Laptopa za zainstalowanym Adobe Photoshop, Lightroom,  Camera Raw, Nik Collection, Alien Skin Exposure.
W cenie: kawa, herbata, zimne napoje 
Koszt warsztatów: 249,- PLN (zawiera 23% VAT) PROMOCJA! Dla uczestników szkoleń foto-team.pl 10% rabatu!
Wypełnij zgłoszenie na warsztaty po prawej stronie ->
Kup jako prezent