foto-team.pl - warsztaty fotograficzne Szczecin - logo

kursy foto team 07

 

EizoWraz z naszym partnerem Eizo Polska zapraszamy na warsztaty z zarządzania barwą w fotografii. Dokładne odwzorowanie kolorów w świecie fotografii ma ogromne znaczenie. Każdy z nas chciałby aby jego zdjęcie wyglądało tak samo dobrze na monitorze jak i w druku. Dowiecie się jak pracować z barwą od wykonania fotografii po wydruk. Zobaczycie jaki wpływ na fotografowaną scenę ma temperatura światła i jego jakość. Czy warto profilować aparat? Będzie i o tym. Pokażemy jak powinno wyglądać stanowisko pracy fotografa. Monitor, oświetlenie miejsca pracy i oświetlenie do oceny wydruków.

Omówimy różnicę w przestrzeniach barwnych na przykładzie sRGB oraz AdobeRGB. Będzie teoria i sporo namacalnej praktyki, każdy uczestnik będzie miał okazję wydrukować swoje zdjęcie na najnowocześniejszym technicznie ploterze do wydruku zdjęć CANON PRO4000.


Lightroom, CaptureOne, ACR. Jak efektywnie pracować i nie dać się zaskoczyć? Zaprezentujemy również jak ważne w workflow fotografa jest odpowiednie dobranie narzędzi by zyskać więcej czasu. Selekcja, postproces, przygotowanie do druku. Specjaliści z  Eizo Polska opowiedzą nam o zaletach  sprzętu i rozwiązań profesjonalnych. Będzie można zobaczyć ciekawe, nowe modele monitorów Eizo ,kalibratory, czy najnowszy monitor Eizo model z pełnym 4K - CG318-4K 31" i wiele innych. Spotkanie ma formę praktyczną, będzie można drukować, oglądać, kalibrować i przede wszystkim przećwiczyć to pod okiem zawodowców. Spotkanie poprowadzi specjalista  Adam Jędrysik

Program ramowy:

-Wprowadzenie do zagadnienia zarządzania barwą w procesie postprodukcji.
-Prezentacja monitorów graficznych dla fotografii firmy EIZO
-Monitory graficzne z serii ColorEdge: CS2730, CG2420, CG247X oraz model 4K CG318-4K.
-Kalibracja monitorów w praktyce za pomocą spektrofotometru.
-Podstawowe zagadnienia związane z tworzeniem profesjonalnych wydruków, m.in. profile ICC
-Prawidłowe drukowanie z poziomu różnych programów graficznych (m.in. Photoshop, Lightroom, Corel Draw, Mirage)
-Drukowanie w praktyce z wykorzystaniem najlepszego na rynku, profesjonalnego 44 calowego plotera do wydruku fotografii, 12 kolorowego  Canon PRO4000


Uczestnicy otrzymają rabat 50% na kalibrację monitora w foto-team.pl, rabaty na zakup monitorów Eizo w graficzne.pl oraz 30% rabatu na wydruki wielkoformatowe w fototeam.pl. 

Zarządzanie barwą w fotografii  1 lipca  2017
Prowadzący - Adam Jędrysik
Ilość uczestników 15-20 osób.
Kiedy: Sobota 1 lipca 2017 w godz. 10.00-17.00
Miejsce: Studio foto-team.pl  Szczecin, Wojska Polskiego 5/1
W cenie: kawa, herbata, zimne napoje oraz ciastka podczas przerw.
Koszt kursu:  99 PLN (zawiera 23% VAT) Dla uczestników szkoleń foto-team.pl 20% zniżki 
Wypełnij zgłoszenie na warsztaty po prawej stronie ->
Kup jako prezent